Pasma świetlne i ich zastosowanie – co warto wiedzieć?

Warning: Undefined variable $image_id in /usr/home/Andaron/domains/calmtec-rooflights.pl/public_html/wp-content/themes/calmtec-rooflight/single.php on line 56

Pasmo świetlne to element nowoczesnej architektury budynków, który pozwala wprowadzić światło do pomieszczeń, a także pełni szereg innych funkcji. Sprawdź, czym są pasma świetlne, po co się je stosuje i jak są montowane.

Czym są pasma świetlne?

Pasma świetlne dachowe to długie, przezroczyste pasy montowane na dachu, które umożliwiają swobodne wpadanie promieni słońca i światła do pomieszczeń. Montowane są na specjalnych podstawach systemowych, ponad powierzchnią dachu.

Zastosowanie pasm świetlnych

Pasma świetlne są stałym elementem nowoczesnej architektury obiektów takich jak:

Dzięki zamontowaniu na dachu tego typu pasm świetlnych, o wiele więcej światła wpada do pomieszczenia. Naturalne oświetlenie jest najlepsze do pracy i funkcjonowania. Im więcej go w pomieszczeniach, tym lepiej czują się przebywający w nim ludzie. Przez świetliki dachowe wpada znacznie więcej światła niż przez okna fasadowe. Warto zatem zastosować to rozwiązanie by zapewnić komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Pasma świetlne z klapami przewietrzającymi

Popularnym i dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pasm świetlnych z klapami przewietrzającymi które zapewniają właściwą wentylacje obiektów. Klapy przewietrzające są wyposażone w siłowniki elektryczne 230v o wysuwie od 300mm do 550mm.

Funkcje i zalety pasm świetlnych

Pasma świetlne z klapami przewietrzającymi pełnią rozmaite funkcje:

Montaż pasm świetlnych

Montaż pasm świetlnych odbywa się na systemowych podstawach z blachy stalowej ocynkowanejo minimalnej powłoce ocynku Z275 (275g/m2) i grubości od 1,5 – do 3,0 [mm] w zależności od architektury budynku.  Najczęściej stosowane są podstawy o wysokości od 150 do 750 mm.

Podstawy systemowe dzielimy na dwa rodzaje:

Pokrycie pasma świetlnego wykonane jest w systemie profili aluminiowych z wypełnieniem z poliwęglanu wielokomorowego z filtrem UV. W naszych pasmach świetlnych stosujemy wypełnienie z płyt poliwęglanowych wielokomorowych bezbarwnych, mlecznych oraz łączonych w klasyfikacji NRO/Broof(t1)(nierozprzestrzeniające ognia) przy dodatkowym zastosowaniu uniepalnionej tkaniny NRO.  Szczelność pasma zapewnia zastosowanie uszczelek systemowych.

Rodzaje pasm świetlnych

Wyróżnia się trzy rodzaje pasm świetlnych w zależności od miejsca montażu na dachu, które dzielimy na:

Jakie pasma świetlne wybrać?

Przy wyborze pasm świetlnych należy kierować się jakością wykonania i właściwymi parametrami technicznymi. Produkty montowane na dachu powinny mieć jakość potwierdzoną badaniami w jednostkach akredytowanych, a do tego właściwe potwierdzenia zgodności z międzynarodowymi normami takie jak, deklaracja właściwości użytkowych.

Zaufaj profesjonalistom!

Najlepiej jest zaufać profesjonalnym firmom zajmującym się produkcją i montażem pasm świetlnych, a także serwisem tych produktów. Dzięki temu zyskasz pewność, że cała usługa będzie wykonana zgodnie z sztuką budowlaną. Firma Calmtec Rooflights zajmuje się oferowaniem produktów takich jak pasma świetlne, świetliki dachowe, klapy dymowe oraz wyłazy dachowe. Oferuje usługi dobrania produktów do indywidulanych potrzeb klienta poprzez projekt, produkcję, montaż i serwis. Wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty montażu świetlików dachowych oraz demontażu starych, wyeksploatowanych pasm świetlnych, klap dymowych, świetlików i wyłazów dachowych. Do tego proponujemy wykonanie niezbędnych obróbek dekarskich podczas montażu tych elementów. Calmtec Rooflights działa w Polsce i w Europie.

Kompleksowa oferta

Calmtec Rooflights gwarantuje fachową pomoc od pierwszego kontaktu aż po serwis zamontowanych elementów. Specjaliści z firmy doradzają, co wybrać, następnie zajmą się wykonaniem projektu pasm świetlnych, świetlików dachowych, klap dymowych i wyłazów dachowych. Linia produkcyjna firmy znajduje się w Dąbrowe Górniczej, a własna produkcja pozwala na wykonanie produktów i urządzań z zakresu doświetlania, oddymiania grawitacyjnego czy wentylacji dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów. Skontaktuj się z nami, by zapytać o nasze produkty.

Ostatnie wpisy